OSP Białe Piątkowo Ochotnicza Straż Pożarna Białe Piątkowo
Białe Piątkowo

Nożyco-rozpieracz SC 357

W wyniku kilkumiesięcznych starań udało się pozyskać dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację projektu pn. "Doposażenie Jednostki Operacyjno- Technicznej Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Piątkowie w sprzęt ratowniczy - eDarulic". W wyniku konkursu ze środków WFOŚ udało się pozyskać kwotę 40.000,00 zł na zakup tego sprzętu. Kwota ta stanowiła 85% wartości całego sprzętu. Brakujące środki dla OSP przekazała Uchwałą Rada Miejska w Miłosławiu. 1 września 2017 r. nastąpiło przekazanie długo wyczekiwanego sprzętu ratowniczego zakupionego w ramach projektu z firmy Fire-Max. Więcej na naszej stronie Facebook.

Zabezpieczenie miejsca zdarzenia

Dzięki środkom pozyskanym z Gminy Miłosław nasza jednostka w roku 2017 się w nowy sprzed służący głównie do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz ochrony osobistej strażaka-ratownika. Na stan wpisano zestaw dysków świetlnych mFlare, 2 lizaki świetlne, 2 latarki, 2 światła ostrzegawcze oraz kamizelka KRD.

Hełmy strażackie

Dzięki dotacji otrzymanej z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nasze OSP wzbogaciło się w kolejny nowy sprzęt w 2017 roku. Tym razem zakupiono 6 hełmów strażackich, latarki oraz 7 słupków-pachołków.

Ford Transit

W 2006 roku jednostka nasza po długich staraniach ówczesnego Zarządu Gminnego oraz Gminy Miłosław otrzymała na swój stan lekki samochód gaśniczy SLRt typu Ford Transit. Uroczystego przekazania dokonano podczas obchodów 39-lecia istnienia jednostki. Prezes Edmund Wróblewski z rąk burmistrza Zbigniewa Skikiewicza otrzymał kluczyki do samochodu strażackiego, który do dziś służy naszym druhom podczas zdarzeń.
Najcześciej czytane na naszej stronie